Реформа спрямована на докорінну зміну стандартів діяльності органів прокуратури.

Зміни відбуватимуться як у внутрішніх процесах (єдині стандарти, уніфікація, оптимізація, чесність та прозорість в оцінці та розвитку, в акценті на навчанні), так і у зовнішніх процесах (в сервісній функціі для суспільства, ефективній роботі з громадянами).

Мета реформи - зробити ефективну прокуратуру, яка б користувалася повагою суспільства, в якій буде престижно працювати завдяки можливостям для справделивого кар'єрного зростання та професійного розвитку.

КРОКИ РЕФОРМИ

 1. Стратегія прокуратури та реорганізація органів прокуратури
  • Перезавантаження та оптимізація організаційної структури органів прокуратури у відповідності до стратегічних напрямів діяльності та вимог суспільства

 2. Нова кримінальна політика та стандарти діяльності прокурорів
  • Офіс генерального прокурора буде працювати у відповідності до нових пріоритетів кримінальної політики.

  • Система рекомендацій та стандартів діяльності прокурорів виключить подвійні стандарти у застосуванні кримінального та кримінального процесуального законодавства на практиці, що сприятиме підвищенню ефективності розслідування.

 3. Прокуратура для суспільства
  • Це означає, що прокуратура буде орієнтуватися на суспільство та у своїй діяльності використовуватиме сучасні механізми комунікації з громадськістю. Ми працюємо над програмою захисту потерпілих і свідків, створенням служби координаторів потерпілих та свідків, а також переформатування приймалень громадян.

 4. Нова модель людського та організаційного розвитку
  • Основу управління людськими ресурсами складатимуть кращі сучасні практики професійного розвитку та мотивації працівників прокуратури.

  • Розробка оновленої процедури добору та стандартів професійної поведінки сприятиме якісному наповненню органу прокуратури фахівцями та підвищить рівень її професійного потенціалу.

  • Справедлива система оцінювання якості роботи прокурора забезпечить умови для кар’єрного зростання відповідно до результатів особистих досягнень.

 5. Тренінговий центр прокурорів
  • Національна академія прокуратури перетвориться у сучасний Тренінговий центр прокурорів, основним завданням якого є забезпечення професійного розвитку працівників прокуратури.

  • Основу тренерського складу заповнять прокурори, яким гарантуватиметься кар’єрне зростання, матеріальна мотивація та особистісний розвиток.